Kitaplar,  Çocuk,  İlkokul 2. Sınıf,  İlkokul 3. Sınıf,  Öne Çıkanlar,  Redhouse Yayınevi,  Roman,  Son Çıkanlar

TOHUMLARIN GALAKSİ YOLCULUĞU – BİR KÜÇÜK PRENS MACERASI

   

“Buraya, yaşadığım Asteroid B612 ile ilgili bir sorunun çözümünü bulmaya geldim. Asteroidimde baobab ağaçları her yanı sardı, diğer canlıların hepsi yok oldu…”

Küçük Prens’in gezegeni Asteroid B612 sadece baobab ağaçlarıyla kaplı. Peki ya bu yüzden asteroidin geleceği tehlikedeyse? Küçük Prens biricik evini kurtarmak için galakside çözüm aramaya çıkıyor; Solucan Tünelleri’nden geçerek tohumlar, arılar ve biyoçeşitlilikle ilgili pek çok gerçeği keşfediyor.

Usta yazar Mavisel Yener, Antoine de Saint-Exupéry’nin klasikleşmiş romanı ile metinler arası ilişki kurarak Küçük Prens’i bambaşka bir yolculuğa çıkarıyor. “Tohumların Galaksi Yolculuğu” sıradışı roman karakterleri ve kurgusuyla okurlarını biyoçeşitlilik, bitki çeşitliliği, sürdürülebilirlik, yaşam döngüsü, doğal kaynaklar, çevre ve iklim konularında düşündürecek bir roman.

Kitabın arka kapağındaki karekodu telefon ya da tablete okutarak ulaşılabilecek olan etkinlik kitapçığı, bu konularda daha fazlasını öğrenmek isteyen okurları bekliyor.

 

iyoçeşitlilik, Ekosistem, Sürdürülebilirlik, İklim, Mikroorganizmalar, Polenler, Doğa Sevgisi, Yardımlaşma, Empati

 

 

Yazan: Mavisel Yener

Resimleyen: Volkan Akmeşe

Yayıncı: Redhouse Kids Yayınları

Sayfa Sayısı: 112

Yayın Yılı: 2023

Sınıflar: 8 yaş ve üzeri

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.